PRACA

Jak border collie to i to co kocha najbardziej - pracę.
Początkowo Ri miał być głownie do agility oraz frisbee i właśnie dlatego tak zapragnęłam bordera - wiedziałam, że w tym się sprawdzi :) Z biegiem czasu i nowym bagażem doświadczeń mam kompletnie inny pogląd na szkolenie psa. Wiem ile znaczy sama motywacja i chęć współpracy z człowiekiem, ile wymaga to wszystko od przewodnika pracy i poświęceń. Nic nie robi się samo, a już na pewno pies sam się nie wychowa...
Przez kilka miesięcy mieliśmy problemy z posłuszeństwem, długo męczyłam się z czego te problemy powstały,bo niektóre wydawały mi się kompletnie "nie trzymające się kupy". Miałam też dni kiedy myślałam, że jedyne co mi zostało to leżeć i płakać, jaka to ja głupia, człowiecza istota nie może poradzić sobie ze swoim zbyt inteligentnym psem. Aż wreszcie do akcji wkroczyła Aga, to jej zawdzięczam praktycznie wszystko co jest związane z tym psem... nie dość, że to pod jej skrzydłami uchował się mój pies marzeń, to pomogła mi również nauczyć się jak z nim pracować... Właśnie wtedy zrozumiałam co najbardziej mnie kręci - obedience. Ten sport jest cudownym odzwierciedleniem relacji przewodnik-pies, pokazuje jak jedno uzupełnia drugie w każdym ćwiczeniu. I tak, o to zrodziła się moja nowa pasja. Sport nad którym chcę skupić się najbardziej...
Oprócz pracy nad obi, bawimy się również świetnie na agility. Mam małą wiedzę na ten temat ale widzę, że z treningu na trening mam coraz większą chęć jeszcze bardziej się w tym zagłębić... Jak na razie dla nas obydwojga to sposób na super zabawę .
Nasze frisbee stanęło pod znakiem zapytania. Obecnie nasze frisbowe ambicje kończą się na zabawie dyskiem w parku.... Raczej nie zrobimy w tym kariery.
Podsumowując : praca z psem jakim jest Ri wiele mnie nauczyła i wskazała kierunek na moje dalsze życie. Nie wyobrażam sobie już abym nie pracowała jakkolwiek z psem. To stało się moją pasją i odskocznią chociaż na chwilkę od codziennego życia... Cieszę się bardzo, że trafiłam na tak cudownego psa i wielu życzliwych ludzi, dziękuję Wam, bo to przez Was jestem teraz jaka jestem.